Zmarł Kazimierz Czermiński

W ostatni piątek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Kazimierza Czermińskiego, wyjątkowego Sierpczanina, który pozostawił trwały ślad na kartach naszej lokalnej kroniki.

Kazimierz Czermiński całe życie spędził w Sierpcu pracując i realizując swoje życiowe zamiłowania. W latach 1969 – 1991 pracował w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym, gdzie od 1979 roku, do momentu przejścia na emeryturę, był jego dyrektorem. Po zakończeniu pracy zawodowej swój wolny czas zaczął poświęcać pracy samorządowej, będąc radnym Rady Miejskiej Sierpca sześciu kadencji, w latach 1992-2014.  Śp. Kazimierz Czermiński był pasjonatem sportu i uzdolnionym lekkoatletą. Od 1964 roku zaczął interesować się sportami siłowymi, które sam uprawiał z dobrymi wynikami. Był trenerem w Klubie LKS „Gryf”, gdzie od 1996r. sprawował funkcję prezesa. Zawodnicy Klubu przez szereg lat zdobywali medale w podnoszeniu ciężarów i trójboju siłowym zarówno na Mistrzostwach Polski, Europy, jak i Świata. Poprzez swoją pracę społeczną w Klubie pomagał młodzieży, zwłaszcza tej „trudnej”, jak również uczestniczył w rozwiązywaniu ich problemów życiowych.

Śp. Kazimierz Czermiński był cenionym i powszechnie szanowany działaczem społecznym, sportowym, miłośnikiem historii, inicjatorem wielu sierpeckich wydarzeń o charakterze kulturalno – sportowym. Trudy jego pracy samorządowej zostały trwale wyryte na wielu sierpeckich pomnikach oraz miejscach pamięci. Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany. Za działalność na rzecz społeczności Miasta Sierpca w 2006 roku został odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Sierpca”, a w kwietniu 2008 przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pan Kazimierz żył 80 lat.

Źródło i foto: Urząd Miejski w Sierpcu